71 757 58 30

Najpopularniejsza pralka ma takie wymiary, że wstawienie jej do małej łazienki może być mocno kłopotliwe. Zabierze wiele miejsca. Trzeba szukać więc innego typu pralek automatycznych, takich, które tego miejsca zabiorą mniej. Są dwie możliwości, jeśli kogoś tego typu pralki automatyczne interesują. Można wybrać taką, która jest płytsza od standardowej albo taką, która jest węższa. Ten pierwszy rodzaj to pralki typu slim, mają one do 45 cm. Można wśród nich znaleźć także takie, których głębokość nie przekracza 40 cm. Wstawienie nawet do najmniejszej łazienki pralki o głębokości 33 cm nie powinno być problemem.

Węższe pralki automatyczne to pralki ładowane od góry, tu dodatkową korzyścią jest łatwiejsze wkładanie prania do bębna. Pojemność bębna w takiej pralce będzie mniejsza niż w takiej o standardowych wymiarach. To dotyczy także pralki typu slim, niestety mniejsze wymiary muszą być jakimś kosztem. Szerokość pralki ładowanej od góry to mniej więcej 40 cm. Pralki automatyczne tego typu są droższe.

Płaci się więcej właśnie za to udogodnienie polegające na ładowaniu jej od góry. Tym niemniej jeśli łazienka jest mała, to trzeba oszczędzać jej powierzchnię, a jeśli ktoś dodatkowo potrzebuje większej wygody wyciągania i wkładania prania, to warto zapłacić więcej, by mieć idealną dla siebie pralkę. Jest jeszcze inny alternatywny sposób. Jeśli nie zdecydujemy się ustawić pralkę w łazience, to możemy dać ją do kuchni. To mniej naturalne miejsca dla pralki niż łazienka, jednakże wiele osób korzysta z tej możliwości. W kuchni można ustawić pralkę pod zabudowę, lecz wtedy trzeba dobrać idealne wymiary. Drugi sposób jest mniej kłopotliwy, bo można kupić każdy rozmiar pralki i ustawić ją luzem koło mebli. Pozostaje więc pytanie. Czy lepiej zdecydować się na bardziej tradycyjny sposób, czyli łazienkę, czy jednak bardziej odpowiednim miejscem jest kuchnia?

Więcej znajdziesz pod tym adresem